Bispevalg i Roskilde stift 2022
Stillere for Ulla Thorbjørn Hansen
BW_DSC4558 copy.jpg

Stillerlisterne blev afleveret med god opbakning fra en glad gruppe af stillere efter en god frokost (se billede).

Nedenfor er listen af stillere. 

Bemærk at denne liste er fuldstændig i forhold til den på Stiftets hjemmeside, hvor der mangler nogle af de max 150 stillere, som blev indleveret til stiftet. 17 stillere er desværre ikke blevet godkendt af valgbestyrelsen grundet fejl og mangler. Normalt får man mulighed for at udbedre nogle af disse fejl fx et manglende postnummer, men ved dette valg har valgbestyrelsen valgt at  stillerblanketter behæftet med sådanne fejl tages fra, når man er langt over de 75 stillere som er minimum. 

Stillerlisterafleveres_180322_05.jpg

1 Aagaard Peder Sønderup sogn MR                                                                         

2 Aase Ragna Hansson Skt. Povls sogn MR                                        

3 Andersen Bo Agersø MR                                                                                         

4 Andersen Christina Wildfang Antvorskov Sygehuspræst                                     

5 Andersen Hans Hytte Balle Herfølge MR                                                 

6 Andersen John Kalvehave MR                                                             

7 Andersen Niels Elmo Agersø MR                                     

8 Aufeldt Lasse Otto Sct. Mikkels MR                                  

9 Bagge Lene Lykke Tårnborg MR                                                 

10 Barsted Søren Vemmetofte MR                                        

11 Bayat Sanna Gimlinge-Hyllested MR fomand                                              

12 Belling Conni Skibinge MR                                                                       

13 Bjerre Helle Sct. Peders MR                                                                 

14 Bjerring Erik Arne Ringsted-Benløse MR                                         

15 Blanke Flemming Vor Frue, Kalundborg MR                                         

16 Bredahl Susanne Nørrevangs sogn MR                                    

17 Cristensen Jesper Marbæk Skt. Povls Sognepræst              

18 Christiansen Grethe Vordingborg MR                                                                    

19 Clausen Jytte S. Skibinge MR                                                                                         

20 Corfixen Tommy Toudahl Sønderup-Nordrup-Gudum Sognepræst                       

21 Dakhini Anneli Tårnborg MR                                          

22 Darling Lenette Sct. Peders MR formand                                                                        

23 Davidsen Lone Sorterup-Ottestrup-Kindertofte MR                                                  

24 Dehli Frank Havrebjerg MR                                                                                               

25 Dollas Liselotte Vemmelev-Hemmeshøj MR formand                                             

26 Dürkop Gerhard Antvorskov MR                                                                                      

27 Eggert Niels Sønerup MR MR                                                                                           

28 Elkjær Gertrud Tove Roskilde Domsogn MR                                                  

29 Elmlund Tove Halskov MR                                                                             

30 Erikstrup Else Ringsted MR formand                                                                              

31 Ettrup P.F. Boeslunde MR formand                                                                        

32 Frandsen Nikoline Jyderup MR                                                                            

33 Filtenborg Lillian Herfølge MR                                                                         

34 Fink Jørgen Kjeld Skt. Povls MR                                                                    

35 Rousing Flitner Karin Halskov MR                                                                   

36 Frederiksen Laila Sorterup-Ottestrup-Kindertofte MR                                              

37 Friis Vita Kastberg Antvorskov MR                                                                             

38 Froholdt Lisbeth Sinnet Vordingborg Sognepræst                                                       

39 Frost Edel Grethe Omø MR                                                                                                 

40 Gammelby Steen Ubberup valgmenighed Valgm.                                                       

41 Glerup Inger Benløse MR formand                                                                                   

42 Gudbergsen Thomas Tveje-Merløse Sygehushuspræst                                            

43 Halkier Elisabeth Omø MR                                                                                               

44 Hansen Agnete Jyderup MR                                                                                  

45 Hansen Anne-Gro Sct. Peders MR                                                                                  

46 Hansen Annette Monika Kværkeby MR                                                                 

47 Hansen Else Skibinge MR                                                                                                 

48 Hansen Henrik Sørbymagle-Kirkerup MR                                                                      

49 Hansen Inger Oline Lundtofte Kvislemark, Fyrendal, Førslev MR formand     

50 Hansen Jim Stjerne Skt. Povls MR                                                                                     

51 Hansen Kirsten Olga Benløse MR                                                                                    

52 Hansen Leif Skælskør-Eggeslevmagle MR                                                                       

53 Hansen Margit Sorterup-Ottestrup-Kindertofte MR                                                  

54 Hansen Mogens Nellemann Sørbymagle-Kirkerup MR                                               

55 Hansen Mona Hartung Skælskør-Eggeslevmagle MR                                               

56 Hansen Tonny Rosenberg Høve-Flakkebjerg-Fårdrup-SkørpingeMR                        

57 Hansen Stefan Lamhauge Havrebjerg Sognepræst                                                  

58 Haugeland Tine Fuglebjerg-Tingstrup-Holdager MR                                                   

59 Hellesøe Runa Stolt Nyord MR                                                                                     

60 Hjorth Dydde Svendsen Halskov MR                                                                             

61 Hoffmann Henning F. Jyderup MR                                                                                               

62 Hunt Lene Sorterup, Kindertofte, Ottestrup MR                                                          

63 Hvid Hanne Kundby MR                                                                                              

64 Ingholt Freddy Jyderup MR                                                                              

65 Jensen Mikael Halskov sogn MR                                                                                     

66 Jønsson Birthe A. Vordingborg MR                                                                             

67 Jørgensen Niels Erik Vemmelev-Hemmeshøj Sognepræst                                   

68 Jørgensen Søren Fahnøe Sct. Mortens Sognepræst                                                

69 Karlsson Søren Herfølge MR                                                                                     

70 Knudsen Kristian Jyderup MR                                                                                      

71 Kristensen Laila Sørbymagle-Kirkerup MR                                                                      

72 Kristiansen Lisbeth Sæby og Gershøj MR                                                          

73 Kronberg Robert Sct. Mikkels MR formand                                                           

74 Kærefuldt Ludvig Nørrevangs MR                                                               

75 Köcher Keld Lille Heddinge/Højerup MR                                          

76 Larsen Finn Smerup-Spjellerup MR formand                                          

77 Larsen Grethe Gimlinge-Hyllested MR                                                                   

78 Larsen Jytte Nørrevangs MR                                                                         

79 Larsen Kirsten Holst Agesø MR formand                                                                   

80 Legarth Marie Sct. Mikkels Sognepræst                                                                 

81 Linck Søren Schiøler Vordingborg Sognepræst                                                        

82 Lomholt Per Kundby MR                                                                                                  

83 Lorenzen Henrik Sct. Peders MR                                                                                  

84 Lund Ida Rusholt Sankt Mikkels Kors.pr.                                                             

85 Lundum Henrik Halskov MR                                                                                          

86 Mejlhede Hanne Skt. Nikolai Sognepræst                                                                    

87 Mikkelsen Finn Skt. Povls MR                                                                                          

88 Munk Gitte Sct. Mortens MR                                                                                         

89 Myssen Marianne Sørbymagle-Kirkerup Sognepræst                                               

90 Møller Erik Skibinge MR                                                                                                   

91 Møller Jette Jyderup MR formand                                                                                  

92 Møller Thomas Frank Kjølbye Skt. Povls MR                                                               

93 Nielsen Anne-Lise Stege MR formand                                                                            

94 Nielsen Jean Sorterup, Kindertofte, Ottestrup MR                                                    

37 95 Nielsen Jette Hovgaard Skibinge MR                                                                     

96 Nielsen Jette Vestergaard Nykøbing Sjælland MR                                                     

97 Nielsen Lars Bjernede MR                                                                                                 

98 Nielsen Nanny Viola Mathiasen Tårnborg MR                                                               

99 Nielsen Pia Hjort Magleby-Borre-Keldby-Elmelunde Sognepræst                         

100 Nielsen Susanne Stonor Lille Heddinge-Højerup MR                                       

101 Nielsen Thomas Slott Jystrup-Valsølille MR                                                           

102 Norbjerg Andreas Gierslev-Ørslev-Solbjerg Sognepræst                                   

103 Nyegaard Nins Dyrhoff Tårnborg Sognepræst                                                          

104 Nørbjerg Vivi Ulse MR                                                                                                        

105 Olsen Karen Havrebjerg MR                                                                                          

106 Olsen Line Bøgsted Havrebjerg MR fomand                                                          

107 Pade Ulrich Herfølge MR                                                                                                  

108 Pedersen Elsebeth Sorterup-Ottestrup-Kindertofte MR                                        

109 Pedersen Frank Sønderup MR                                                                                     

110 Pedersen Martin A. Kværkeby MR                                                                               

111 Pedersen Ole Bent Bjernede MR                                                                                

112 Pedersen Søren S. Magleby-Ørslev-Holsteinborg MR                                            

113 Pedersen Thorben Chr. H. Sørbymagle-Kirkerup MR                                              

114 Petersen Arne Tårnborg MR                                                                                           

115 Petersen Bent Heegaard Sct. Peders MR                                                                   

116 Petersen Grete German Bjernede MR                                                                         

117 Petersen Torben Hellested-Smerup-Hellested-V. Sognepræst                           

118 Piekut Ole Bach Tølløse Sognepræst                                                                          

119 Purup Helle Vemmelev-Hemmeshøj MR                                                                    

120 Qwist Susanne Benløse MR                                                                                         

121 Rasmussen Asger Wehner Havrebjerg MR                                                              

122 Rasmussen Heidi Lille Heddinge-Højerup MR                                                          

123 Rasmussen Katja Omø MR                                                                                             

124 Rasmussen Per Ringsted MR                                                                                      

125 Rosengren Ingrid Vemmelev-Hemmeshøj Sognepræst                                        

126 Rønsholt Marie Johanne Havnelev MR                                                                     

127 Scheel Charlotte Sct. Peders MR                                                                                  

128 Schiøler Katja Rosholm Sct. Peders- Havrebjerg Sognepræst                           

129 Schiøtt Uffe Tjæreby-Sdr.Bjerge-Venslev MR formand                                        

130 Schrøder Torben Vemmelev-Hemmeshøj MR                                                          

131 Seehusen Morten Skælskør-Eggeslevmagle MR                                                 

132 Stærk Anna Ruth Ejby MR                                                                                               

133 Sørensen Asger Bang Ruds-Vedby MR                                                                     

134 Sørensen Lonny Birkedal Ubberup valgmenighed MR                                            

135 Sørensen Ole Odsgård Omø MR formand                                                                 

136 Sørensen Peter Ole Skibinge MR formand                                                          

137 Tarp Susanne Sorterup-Ottestrup-Kindertofte MR formand                            

138 Thomsen Morten Lystrup Sørbymagle-Kirkerup MR                                              

139 Timmerman Lotte Tårnborg MR                                                                           

140 Vester Hans Henrik Halskov MR                                                                                   

141 Vilhelmsen Birthe Halskov MR formand                                                              

142 Waagstein Eigil Jógvan Himmelev MR                                                                         

143 Wadskær Lene Kundby Sognepræst                                                                           

144 Wandall Jens Kirk Hørve-Vallekilde Sognepræst                                                       

145 Wandall Karin Kirk Holmestrup-Jyderup Sognepræst                                              

146 Wester Lykke Skt. Povls Sognepræst                                                                          

147 Yttrup Anders Gudum MR                                                                                            

148 Zoll Margaret Antvorskov MR                                                                                      

149 Østergaard Hans Jørgen Skibinge Sognepræst                                                      

150 Østergaard Jan Føllenslev-Særslev MR formand                                                   

151 Christensen Jørgen Sct. Peders MR                                                                              

152 Dehli Frank Havrebjerg MR                                                                                         

153 Engholm Birthe Tjæreby, Sdr. Bjerge-Venslev MR                                              

154 Nielsen Henrik Maegaard Sct. Peders MR                                                                   

155 Risum  Mikela Sognepræst                                                                                             

156 Grandjean Jakob Vincens Karrebæk-Fodby Sognepræst           

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Køge provsti

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Tryggevælde provsti

 Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Ringsted-Sorø

Kalundborg provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Roskilde domprovsti

Slagelse provsti

Ringsted-Sorø                

Slagelse provsti

Holbæk provsti

Køge provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Kalundborg provsti

Ringsted-Sorø

Holbæk provsti

 Slagelse provsti

Holbæk provsti

Slagelse provsti

Ringsted-Sorø

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Næstved provsti

Slagelse provsti

Ringsted-Sorø

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Næstved provsti

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Holbæk provsti              

Slagelse provsti

Holbæk Pprovsti

Holbæk provsti

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Næstved provsti

Køge provsti

Holbæk provsti

Slagelse provsti

Lejre provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Tryggevælde provsti

Tryggevælde provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Holbæk provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Holbæk provsti

Slagelse provsti

Næstved provsti

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Holbæk provsti

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Odsherred provsti

Ringsted-Sorø

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Tryggevælde provsti

Ringsted-Sorø

Kalundborg provsti

Slagelse provsti

Tryggevælde provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Køge provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Ringsted-Sorø

Ringsted-Sorø

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Ringsted-Sorø

Tryggevælde provsti

Holbæk provsti

Slagelse provsti

Ringsted-Sorø

Slagelse provsti

Tryggevælde provsti

Slagelse provsti

Ringsted-Sorø

Slagelse provsti

Tryggevælde provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Køge provsti

Ringsted-Sorø

Kalundborg provsti

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Roskilde domprovsti

Holbæk provsti

Odsherred provsti

Holbæk provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Slagelse provsti

Stege-Vordingborg

Kalundborg provsti

Slagelse Provsti

Slagelse Provsti

Slagelse Provsti

Slagelse Provsti

Lejre provsti

Næstved provsti